Самокати та моноколеса в Україні офіційно визнані транспортними засобами.Самокати та моноколеса в Україні офіційно визнані транспортними засобами.Тепер водії цих транспортних засобів стали повноцінними учасниками дорожнього руху і повинні дотримуватися усіх правил поведінки на дорогах.

Отож, змінюється статус користувача таких транспортних засобів - тепер вони стануть водіями транспортних засобів і перестануть бути просто пішоходами.

Згідно із Законом України, транспортним засобом тепер є електричні моделі з двома або більше колесами, оснащені виключно електричними тяговими двигунами (одним або декількома) та системою акумулювання електричної енергії (акумуляторною батареєю), яка має технічні можливості заряджатися від зовнішнього джерела електричної енергії.

А також легкий персональний електричний транспортний засіб: має від одного колеса, електродвигун потужністю до 1000 Вт та розвиває максимальну швидкість до 25 км/год та низькошвидкісний легкий електричний транспортний засіб: від двох коліс і може їхати зі швидкістю 10-50 км/год.

У ці категорії потрапляють:

- Електросамокати

- Моноколеса

- Велосипеди на акумуляторах

При цьому транспортні засоби, які можуть розвинути швидкість понад 50 км/год, потрапляють у категорію мотоциклів.

За управління самокатом у стані алкогольного сп'яніння до правопорушника застосовуватиметься штраф у розмірі 17000 гривень та вилучення посвідчення водія (ст. 130 КУпАП).

Крадіжка моноколеса чи самокату кваліфікуватиметься як незаконне заволодіння транспортним засобом – за статтею 289 ККУ. Санкції цієї статті – обмеження волі на строк від 3 до 5 років або позбавлення волі на такий самий строк. Якщо крадіжка буде групою осіб – то терміном від 5 до 8 років.


https://apostrophe.ua/


Коментарі

Популярні публікації